YÜKLENİYOR

 

SCUBA DIVING


Dünyanın en önemli 50. dalış bölgesi seçilen Kaş, oldukça zengin bir sualtı canlılığı ve faunasına sahiptir. Yaz aylarında 40-50 m varan görüş mesafesi ve kayalık dip yapısıyla Kızıldeniz'den sonra, Akdeniz'in önemli bir dalış noktasıdır.

Dip yapısının genelde kayalık olmasından ötürü, Kaş'ın sualtında Orfoz, Akya, Sinarit, Lahos, Barakuda, Vatos, Asker Balığı, Müren, Karagöz, Ahtapot, Kalamar, Domuz Balığı, Hani, Alibey, Kardinal Balığı ve Karavida, Böcek (İstakoz) Deniz Kaplumpağası, Deniz Tavşanı gibi birçok balık çeşidini ve sualtı canlısını hemen hemen her dalışta görmeniz mümkündür.

SEA KANO


Günümüzün en ekolojik ulaşım aracı olan deniz kanosuyla, başka yöntemlerle ulaşılamayan ıssız kıyıları keşfedin. Gürültü yok, kirlilik yok, hareket etmek için gereken tek şey kollarınzın gücü, birbirinden güzel koylar arasında tercihinizi yapmak için ise, yüreğinizin sesini dinlemeniz yeterli olacaktır.

Ulaşım olanaklarının sınırlı olduğu keşfedilmeyi bekleyen kıyılarıyla Kaş bölgesi kano turlarıyla alışılmışın dışında bir turizm aktivitesi olarak her geçen yıl dikkat çekici bir yukarı çıkış grafiği gösteriyor.

BATIK ŞEHİR


Tekne turlarıyla günübirlik yakın koyları, plajları ve ayrıca Kekova turlarına katılarak biraz da tarih ekleyerek eğlenebilirsiniz.Tatiliniz boyunca şehir stresinden uzak 24 saat Akdeniz'in mavi sularında denize girebilir, balık tutabilir yada şnorkelle denizin altını keşfedebilirsiniz.

Yat turlarına ister arkadaş grubunuzla veya ailenizle bir yat kiralayarak yada normal standart turlardan bir kabin kiralayarak tatilinizi gönlünüzce geçirebilirsiniz. Bu hizmeti aldığınız firma personelleri sizin güzel bir mavi yolculuk geçirmeniz için ellerinden geleni yapacaktır.

PATARA ve KAPUTAJ PLAJI


Patara Plajı, Patara antik kenti yakınında bulunan ve bu bölgedeki en büyük ve güzel plajlardan biridir.

Patara kumsalı, çevredeki kumsalların en uzunu ve en görkemlisidir. 12 km. uzunluğundaki kumsalın derinliği yer yer 200-300 metreye ulaşır. Kumu incedir. Deniz ise sığdır. Hemen hemen hiç durmayan rüzgarı nedeniyle rüzgar sörfü için de uygundur. Patara kumsalı deniz kaplumbağalarının (Caretta caretta) yumurta bıraktıkları yerler arasında bulunduğu için koruma altındadır.
Patara plajından içeriye, antik kente, rüzgarla taşınan kumulların önüne geçilebilmesi için setler oluşturulmuştur.

Patara plajı genişliği ve uzunluğu nedeniyle geçmişte Yeşilçam filmleri tarafından çöl sahnelerinde fon olarak kullanılmıştır. Günümüzde de, naturist ve nudistlerin rahatlıkla çıplak olarak yüzüp güneşlenebildiği bir sahil olarak karşımıza çıkmaktadır.


Kaputaş Plajı: Kaş ile Kalkan arasındaki sahil yolu üzerinde bulunan kanyon ağzı plajı.

Yer altından akmakta olan suyun deniz kıyısında kumlar arasından süzülmesi sonucu suyu genel olarak serin ve turkuazrengindedir. Karayolundan 187 basamak inilerek plaja ulaşılır. Karayolları 13. Bölge Müdürlüğü Kaputaş Mevkii'nde resimdeki yarmalar açılırken meydana gelen iş kazasında 4 işçi hayatını kaybetmiştir. Plajın hemen yukarısından geçen yolun kenarında; üzerinde, ölen işçilerin isimlerinin bulunduğu 2 adet tabela vardır.